agiosiannis1

Κατηχητικά 2014 - 2015

Από την γιορτή λήξης
των Κατηχητικών Συντροφιών μας
Κυριακή 17 Μαΐου 2015
Kινηματοθέατρο Άρτεμις

Τα περάσαμε όμορφα!!!
Στιγμές από την αποχαιρετιστήρια εκδρομή
των Κατηχητικών Συντροφιών μας
στην Ιερά Μονή Αγίου Γεωργίου Μαλεσίνας 
και στο Παραδοσιακό πάρκο Δημάκη
Σάββατο 16 Μαΐου 2015
 
 
Aπό την εκδήλωση των Κατηχητικών μας Συντροφιών
για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821
που ήταν αφιερωμένη στους ανθρώπους της τρίτης ηλικίας της πόλης μας!

Ekdilwsi 25hs Martiou 1
Ekdilwsi 25hs Martiou 2
Ekdilwsi 25hs Martiou 3
Παρέλαση 25η Μαρτίου 2015
25Martiou

Το Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015
φορέσαμε τα πιο ζεστά μας ρούχα
και το πιο όμορφο χαμόγελό μας
και ξεκινήσαμε...

Προορισμός μας η Ιερά Μονή Προφήτη Ηλιά
και το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού.


DSCF1017
DSCF1052
Το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015 είχαμε την ευκαιρία
να απολαύσουμε ένα ωραίο δείπνο όλοι μαζί,

παιδιά Γυμνασίου & Λυκείου, στην Ενοριακή μας Στέγη
και στη συνέχεια ... να χορέψουμε παραδοσιακούς χορούς!!
01
02
Από την κοπή της Βασιλόπιτας
Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015
DSCF0910
DSCF0923
DSCF0927
 Στιγμές από τη  Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας
που πραγματοποιήθηκε στο Κινηματοθέατρο Άρτεμις
το Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014
01
02
03
04
Από την παρέλαση των Κατηχητικών μας την 28η Οκτωβρίου 2014
28H-Okt2014
Προσκυνηματική ποδηλασία 25/10/2014
Άγιος Γεώργιος Καδί & Άγιος Αθανάσιος Μερέντα
03
02
01
 
 
 
 
Αγιασμός έναρξης κατηχητικής χρονιάς 2014-2015

Υπεύθυνος Νεανικού έργου : π. Σταμάτιος Νικολάκης

Συνεργάτες Νεανικού έργου
Κατερίνα Παναγιωτοπούλου, Δήμητρα Βλάχου  (Προνήπια-νήπια)
Γεωργία Παπαθανασίου,
Κυριακή Παναγιώτου  (Α-Β Δημοτικού μικτό)
Ευγενία Δανάκη,
Αναστασία Δρακοπούλου (Γ-ΣΤ Δημοτικού κορίτσια)
Χρήστος Ρέρρας,
Γιώργος Δερμούσης  (Γ-ΣΤ Δημοτικού αγόρια)
Ελευθέριος Αδειλίνης, 
Ελένη Λουκά (Γυμνάσιο μικτό)
π.Σταμάτιος Νικολάκης,
Μιχάλης Μαντάλας (Λύκειο μικτό)
Κωνσταντίνος Τσιώνης (Σύναξη νέων)
Δήμητρα Σταυρίδη (Αθλοπαιδιές)
Αγγελική Ευσταθίου (Βιβλιοπλόοι)
Ελένη Σουλιώτη (Κινηματογραφική λέσχη)
Ανδρονίκη Πασχαλίδη (Παραδοσιακοί χοροί)
Δώρα Μοσχόβη (Ενισχυτική διδασκαλία)
Δήμητρα Βλάχου, Παναγιώτα Κόλλια (Καλλιτεχνικό εργαστήρι)
Γεώργιος Ευαγγέλου (Αγιογραφία)
Παναγιώτης Δερμούσης (Βυζαντινή μουσική)
Χρήστος Πανάγου (Παραδοσιακά όργανα)
Χρήστος Πέτρου (Παραδοσιακές καλλιέργειες)
Κατερίνα Παναγιωτοπούλου (Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων)
Σοφία Μεθενίτη (Οργάνωση δραστηριοτήτων)