agiosiannis1

Κατηχητικά 2018-2019

Αρχίζουμε!!!

Θα είμαστε όλοι εκεί...

neotita

Ένωσε τη χαρά σου με τη δική μας!!!
 
Σε περιμένουμε στην ανακαινισμένη
Ενοριακή Στέγη Αγίας Παρασκευής!!
 

Μηνιαίος Προγραμματισμός δραστηριοτήτων

Οκτώβριος 2018

                  6/10/2018   Αγιασμός Έναρξης στο Ναό μας - Παιχνίδι και Κέρασμα στην Ενοριακή Στέγη

                 28/10/2018  Συμμετοχή των Κατηχητικών Συντροφιών μας στην Παρέλαση

Νοέμβριος 2018

                   3/11/2018  Προσκυνηματική Εκδρομή στον Όσιο Ιωάννη το Ρώσο στην Εύβοια

      24/11/2018  Eπίσκεψη στο Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο (τμήματα Γυμνασίου και Λυκείου)

                                                                                     Δεκέμβριος 2018

16/12/2018  Εκκλησιασμός στον Άγιο Ιωάννη και στη συνέχεια στην Ενοριακή Στέγη

                 Χριστουγεννιάτικη παράσταση  "Ο Ελατένιος" από την ομάδα κουκλοθεάτρου

                 των κατηχητικών της Ιεράς Μονής Παναγίας Χρυσοπηγής

 

 22/12/2018  Χριστουγεννιάτικη γιορτή των Κατηχητικών μας στις 5.00 μ.μ. στο Άρτεμις



 
Γιορτή λήξης
19 Μαϊου 2019
Εκδρομή κατηχητικών στον Άγιο Ιωάννη Ρώσο
 
 

Κουκλοθέατρο Ο Τέταρτος Μάγος

 Koykotheatro1
Γιορτή λήξης 19 Μαίου 2019

 
Πρόγραμμα 2018-2019
 

Συναντήσεις & δραστηριότητες

Ώρες

Προνήπια - Νήπια (μικτό)

Σάββατο 10.00 - 11.00 π.μ.

Α' - Β' Δημοτικού (μικτό)

Σάββατο  4.00 - 5.00 μ.μ.

Γ' - Δ' - Ε' - ΣΤ' Δημοτικού (κορίτσια)

Σάββατο  1:00 - 2:00 μ.μ.

Γ' - Δ' - Ε' - ΣΤ' Δημοτικού (αγόρια)

Σάββατο  3:00 - 4:00 μ.μ.

Α' - Β' - Γ' Γυμνασίου (μικτό)

Σάββατο  5:30 - 6:30 μ.μ.
Α' - Β' - Γ' Λυκείου (μικτό) Σάββατο  6:30 - 7:30 μ.μ.

Κινηματογραφική Λέσχη
(μια Κυριακή το μήνα)

Κυριακή 6.00-8.00 μ.μ.

Γνωριμία με τις παραδοσιακές
καλλιέργειες του τόπου μας
(αμπέλι, ελιά, φυστίκι)

Θα ανακοινωθούν οι ώρες
και οι ημερομηνίες

 

 Μια Κυριακή το μήνα Αρχονταρίκι για συζύγους και γονείς

Στο Αρχονταρίκι του Ναού μας

Μπορείτε να ενημερώνεστε για το πρόγραμμα ομιλιών στη στήλη ΝΕΑ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Παραδοσιακό όργανο Κανονάκι

 Δευτέρα 5.00-7.00 μ.μ.

στο Αρχονταρίκι του Ναού μας

   
 

Ενισχυτική διδασκαλία
Αρχαίων Ελληνικών

Γυμνάσιο  Τρίτη  3:00 - 4:00 μ.μ.
Λύκειο   Πέμπτη
3:00 - 4:00 μ.μ.

Αγγλικά για Α-Β-Γ Δημοτικού

Παρασκευή   3.30-4.30μ.μ.

Μαθηματικά-Φυσική

(Γυμνασίου-Λυκείου)

Θα ανακοινωθούν προσεχώς

οι μέρες και οι ώρες

Βυζαντινή μουσική για παιδιά
Παρασκευή 5:00 - 6:45 μ.μ
Αγιογραφία Τρίτη 5:30 - 6:30μ.μ.
Παραδοσιακά όργανα Τετάρτη 4:00 - 9:00μ.μ.
Παραδοσιακοί χοροί Σάββατο 11.30-12.30

Καλλιτεχνικό Εργαστήρι
για παιδιά  Δημοτικού

 Κυριακή 11.00-12.30 μ.μ.
 
Υπεύθυνος Νεανικού Έργου : π. Σταμάτιος Νικολάκης (Θεολόγος)

                       Συνεργάτες του Νεανικού Έργου της Ενορίας μας
                                 Δανάκη Ευγενία (Δασκάλα)
                                 Δερμούσης Παναγιώτης(Ιεροψάλτης-Καθηγητής Βυζαντινής Μουσικής)
                                
Δήμου Σπυριδούλα (Βοηθός Βρεφονηπιοκόμου)
                                 Δρίτσα Ευδοκία  (Φοιτήτρια Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών)
                                 Δρίτσα Κατερίνα (Aπόφοιτος Χημείας)
                                 Δούλι Ραφαήλ  (Χοροδιδάσκαλος)
                                 Ευαγγέλου Γιώργιος  (Αγιογράφος)
                                 Ζαχαριάς Πέτρος (Απόφοιτος Ανώτατης Εκκλησιαστικής Σχολής)
                                 Mεθενίτη Σοφία  (Νηπιαγωγός)
                                 Μελαχροινού Μαρία (Καθηγήτρια Μουσικής & παραδοσιακών οργάνων)
                                 Μπισιώτη Σοφία (Φιλόλογος)
                                 Παναγιώτου Κυριακή (Φοιτήτρια Φυσικής)
                                 Παναγιωτοπούλου-Πέτρου Κατερίνα (Διοικητικός Υπάλληλος ΕΚΑΒ)
                                 Παναγιωτόπουλος Άγγελος (Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων)
                                 Παρσαλίδου Πωλίνα (Αστυνομικός)
                                 Πετούρη Ελένη (Φοιτήτρια Γαλλικής Φιλολογίας)
                                 Πέτρου Χρήστος (Γεωπόνος)
                                 Πούλιος Αναστάσιος (Καθηγητής Βυζαντινής Μουσικής)
                                 Σουλιώτη Μαρία (Καθηγήτρια Αγγλικών)
                                 Σταυρίδη Δήμητρα (Γυμνάστρια)
                                 Στεφανή Αθηνά (Αρχιτέκτονας)
                                 Toυρτόγλου Ευφροσύνη (Απόφοιτος Σ.Α.Ν.) 
                                 Τσιώνης Κωνσταντίνος (Δάσκαλος) 

             

ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΕΣ
ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ

Ενοριακή Στέγη Αγ. Παρασκευής
(κεντρική πλατεία Μαρκόπουλου)

Τηλ. επικοινωνίας: 6932235112 / 22990- 49091