Τετάρτη, 29 Ιούνιος

Αναζήτηση

 
Πρόγραμμα
 

Σάββατο

Συναντήσεις & δραστηριότητες

Ώρες

Προνήπια-Νήπια (μικτό)

10:00 - 11:00 π.μ.

Α' - Β' Δημοτικού (μικτό)

11:30 - 12:30 μ.μ.

Γ' - Δ' - Ε' - ΣΤ' Δημοτικού (κορίτσια)

1:00 - 2:00 μ.μ.

Γ' - Δ' - Ε' - ΣΤ' Δημοτικού (αγόρια)

4:00 - 5:00 μ.μ.

Α' - Β' - Γ' Γυμνασίου (κορίτσια)

5:00 - 5:45 μ.μ.

Α' - Β' - Γ' Γυμνασίου (αγόρια)

5:30 - 6:15 μ.μ.
Α' - Β' - Γ' Λυκείου (μικτό) 6:30 - 7:30 μ.μ.
Αθλοπαιδιές
(στο γήπεδο ΜΑΡΚΟ)
12:00 - 1:00 μ.μ.

Κινηματογραφική Λέσχη
(κάθε δεκαπενθήμερο)

7:30 - 9:00 μ.μ.

Γνωριμία με τις παραδοσιακές
καλλιέργειες του τόπου μας
(αμπέλι, ελιά, φυστίκι)

Θα ανακοινωθούν οι ώρες
και οι ημερομηνίες

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα
πρόληψης παιδικών ατυχημάτων - Πρώτων βοηθειών
(για μεγαλύτερα παιδιά)

Θα ανακοινωθούν οι ώρες
και οι ημερομηνίες

Κυριακή

Συναντήσεις & δραστηριότητες

Ώρες
Παραδοσιακοί χοροί
για μικρά και μεγάλα παιδιά


12:00- 13.30

Σύναξη
για νέους και νέες που έχουν
τελειώσει το Λύκειο

5:00 - 6:00 μ.μ.

Παιδική χορωδία
για παιδιά Γ-ΣΤ Δημοτικού

6:30-7:30 μ.μ.

Εβδομαδιαίες δραστηριότητες

Ενισχυτική διδασκαλία
αρχαίων Ελληνικών

για παιδιά Γυμνασίου Τρίτη 3:00 - 4:00 μ.μ.
για παιδιά Λυκείου Πέμπτη 3:00 - 4:00 μ.μ.

Ενισχυτική διδασκαλία μαθηματικών, φυσικής και χημείας για μαθητές Γυμνασίου και για Α' Λυκείου φυσικής

Τετάρτη 3:00 - 4:00 μ.μ.

Αγιογραφία


Βυζαντινή μουσική και παραδοσιακά όργανα
για παιδιά


Καλλιτεχνικό Εργαστήρι για παιδιά Γ-ΣΤ Δημοτικού

για παιδιά Τρίτη 5:30 - 6:30 μ.μ.

Παρασκευή 6:00-9:00μ.μ.



Πέμπτη 7:30 - 8:30 μ.μ.

 
Υπεύθυνος Νεανικού έργου π. Σταμάτιος Νικολάκης

Συνεργάτες νεανικού έργου
Κατερίνα Παναγιωτοπούλου (Προνήπια-νήπια)
Γεωργία Παπαθανασίου, Κυριακή Παναγιώτου (Α-Β' Δημοτικού μικτό)
Ευγενία Δανάκη, Αναστασία Δρακοπούλου (Γ'-ΣΤ' Δημοτικού κορίτσια)
Χρήστος Ρέρρας, Γιώργος Δερμούσης (Γ'-ΣΤ' Δημοτικού αγόρια)
Ελευθέριος Αδειλίνης, Ελένη Λουκά (Γυμνάσιο αγόρια - κορίτσια)
π.Σταμάτιος Νικολάκης, Μιχάλης Μαντάλας (Λύκειο μικτό)
Κωνσταντίνος Τσιώνης, π.Σταμάτιος Νικολάκης (Σύναξη νέων)
Δήμητρα Σταυρίδη (Αθλοπαιδιές)
Ανδρονίκη Πασχαλίδη (Παραδοσιακοί χοροί)
Δώρα Μοσχόβη (Ενισχυτική διδασκαλία Αρχαίων Ελληνικών)
Δημήτρης Καραγιάννης (Ενισχυτική διδασκαλία Μαθηματικών-Φυσικής-Χημείας)
Ηρώ Καρακώστα (Καλλιτεχνικό εργαστήρι)
Σπυριδούλα Δήμου ( Κινηματογραφική λέσχη)
Γεώργιος Ευαγγέλου (Αγιογραφία)
Παναγιώτης Δερμούσης (Βυζαντινή μουσική)
Χρήστος Πανάγου (Παραδοσιακά όργανα)
Χρήστος Πέτρου (Παραδοσιακές καλλιέργειες)
Δήμητρα Βλάχου (Παιδική χορωδία)
Κατερίνα Παναγιωτοπούλου (Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων)
Σοφία Μεθενίτη (οργάνωση δραστηριοτήτων) 

ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΕΣ
ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
Ενοριακή Στέγη Αγ. Παρασκευής
(κεντρική πλατεία Μαρκόπουλου)

Τηλ. επικοινωνίας: 6932235112 / 22990- 49091

Προσκύνηματική ποδηλασία

Τα ΝΕΑ του ΝΑΟΥ

Προγράμματα

Παρασκευή, Μάρτιος 18, 2022
Τρίτη, Φεβρουάριος 15, 2022
Το Σάββατο πριν από την Κυριακή της Απόκρεω, λέγεται - «Σάββατο των Ψυχών» ή Ψυχοσάββατο. Είναι το πρώτο από τα δύο Ψυχοσάββατα του έτους (το δεύτερο επιτελείται το Σάββατο πριν από την Κυριακή της Πεντηκοστής).
Δευτέρα, Φεβρουάριος 14, 2022
Σάββατο, Ιούνιος 06, 2020

Επίσημος διαδικτυακός χώρος Ενορίας Αγ. Ιωάννου Μαρκοπούλου